Захарова: Изявленията на САЩ за Северна Корея са сценарий за апокалипсис

16.08.2017 / 21:54 0

Ако изявленията на САЩ за Северна Корея бъдат реализирани, те ще доведат до истински апокалипсис. Това заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова в ефира на радио „Вести FM“, пише Блиц.

"Ако това, което ние чуваме от Вашингтон, стане реалност, то то, естествено, е някакъв сценарий за апокалипсис“, заяви Захарова.   По думите на говорителката на външнополитическото ведомство, в последно време изявленията, които се правят от Пентагона, „като с копирна машина“ повтарят по-раншните заплахи на Пхенян. Захарова отбеляза, че тези действия няма да се ограничат само до рамките на региона, а ще засегнат целия свят.   По-рано бе съобщено, че военните на Северна Корея са разработили план за ракетен удар по базите на САЩ на остров Гуам. В отговор шефът на Пентагона Джеймс Матис заяви, че, ако Пхенян изстреля ракета по посока на САЩ, то това ще прерасне във война.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама