Захарова: Кризата в Украйна се развива против плановете на световното задкулисие

26.11.2025 / 08:36 2

стопкадър: Ютуб, МВнР Русия

Информационният шум около мирния план на президента на САЩ Доналд Трамп за Украйна се раздува, защото развитието на кризата не е според плана на определена част от световното задкулисие, заяви говорителката на руското външно министерство Мария Захарова по радио "Спутник", предаде ТАСС, цитирана от БТА.

"Това е същият шум, който се вдига, когато за определена част от световното задкулисие нещо започва да не върви по план. Тогава се включва така нареченият шум. <...> Нещо не върви по план. Според плана, очевидно, е трябвало да има ескалация на кризата, още по-голяма световна корупция, убийството на колкото се може повече хора", каза тя, коментирайки как Западът оценява мирния план на САЩ.

Според Захарова, Западът, организирайки политическо и дипломатическо шоу, прави това "не за да подкрепи позицията си чрез привличане на масите". Той се опитва, първо, да провали политическото и дипломатическото уреждане, и, второ, да манипулира ситуацията за свои цели, отбеляза тя. Това, според Захарова, се прави, за "да се манипулира ситуацията,  за да се провали изобщо възможностите за политическо-дипломатическо уреждане".

Според говорителката на руското дипломатическо ведомство европейските чиновници "се мръщят" при споменаването на мирния план и преговорите за Украйна.

Коментирайки изявленията на шефката на дипломатическата служба на ЕС Кая Калас и на председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в контекста на украинската криза, Захарова отбеляза: "Това е абсолютна аморалност в поведението на хората, които сега управляват от името на заппадното малцинство. На тях им е абсолютно безразлично какво да кажат, стига да запълнят информационното пространство безотговорно в своя полза. Затова, веднага щом чуят думите "мирен план", "преговори", "контакти", започват да се мръщят."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
0
Off Road (преди 8 месеца)
Рейтинг: 60092 | Одобрение: 14192
Кратко, точно, ясно.
4
0
kris (преди 8 месеца)
Рейтинг: 638879 | Одобрение: 126244
Живеем в интелектуална пустиня и морален вакуум, след като всичко се подрежда спрямо интереса на доминиращата глобална каста, една секта заседаваща в Стокхолм, одиозния „Билдерберг клуб”......Същата шайка с претенции за „каймак” на планетата със техните спонсори и идеолози на окраинския неонационализъм и ребрандирания джихадизъм....И само неспасяем глупак вярва в притчата  за „реда основан върху правила”, плюс другите подобни „бисери” от евро-атлантическа песнопойка за гладко полираните мозъци и войните станаха като „добро утро” в угода на тези престъпници.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама