Започна мачът на Лудогорец срещу Андерлехт

24.10.2024 / 22:31 0

снимка Пиксабей

Отборите на Андерлехт и Лудогорец играят при резултат 0:0 в мач от третия кръг на Лига Европа.

Белгийският гранд излиза от първата минута в схема 4-2-3-1, като под рамката на вратата е Колин Коосеманс. Защитата се ръководи от бившия играч на Уулвърхамптън, Астън Вила и Наполи - Леандер Дендонкер. В халфовата линия се разчита на опита на Матс Риц, а на върха на атаката е аржентинският стрелец Луис Васкес, предава Спортал.

Старши треньорът на "зелените" Игор Йовичевич пък избра на вратата да започне Хендрик Бонман. Пред него са разположени Сон, Диниш Алмейда, Оливие Вердон и Фон Витри. В халфовата линия действат Педро Нареси, Дерой Дуарте и Ивайло Чочев, а по крилата атакуват Рик и Кайо Видал. Атаката се води от Квадво Дуа.

Мачът започна с първа отлична възможност за Лудогорец. В 3-ата минута Рик Джонатан центрира от корнер. Бранител на Андерлехт отклони кълбото, което достигна до втора греда. Там непокрит бе Диниш Алмейда, който от много близка дистанция не успя да прати топката в мрежата на Колин Коосеманс.