Започна тих бойкот на бензиностанциите в България
![](https://static.petel.bg/resources/2025/01/27/big_fuel-1596622_1280_3_.jpg)
Пиксабей
Клиентите намаляват заради високите цени, коментира Венцислав Пенгезов
Собственици на бензиностанции в Русе споделят тревогата си от постепенното покачване на цените на горивата, което започва да се отразява на търсенето. Венцислав Пенгезов, който управлява обект в региона, отбелязва, че отливът на клиенти е очевиден и че това вероятно ще бъде трайна тенденция.
Според него, поскъпването на горивата се дължи на няколко основни фактора, сред които международни санкции срещу руския петрол и икономическата несигурност на световните пазари. Пенгезов изразява опасения, че тези промени ще се отразят негативно не само върху потребителите, но и върху собствениците на бензиностанции.
„Ситуацията е непредсказуема, тъй като редица международни политики оказват влияние върху пазара на горива“, посочи пред телевизия КИС 13 той.
Експерти също са резервирани в прогнозите си за бъдещето на цените на горивата, като се въздържат от коментари дали цената на бензина ще надхвърли психологическата граница от 3 лева за литър
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!