Започва обработка против кърлежи във Варна

02.04.2017 / 09:32 0

Снимка lekar.bg

От началото на април започва пролетната дезакаризация на терени с обществено значение на територията на Варна, съобщи д-р Антоанета Тончева, директор на общинското предприятие „Дезинфекция, дезинсекция и дератизация“, предаде Moreto.net.

В парковете обработките ще се извършват в ранните утринни часове, когато посещаемостта е слаба, и при подходящи климатични условия (температура, влажност, вятър, валежи). 

Дворовете на учебните заведения ще се третират в последните два дни на ученическата ваканция, за което директорите ще бъдат уведомени предварително. 

Дворовете на детските заведения ще бъдат обработвани след предварително уведомление на директор или друго отговорно лице.

Използваните биоциди при обработките са предназначени за битова употреба, микрокапсулирани, с ниска токсичност. Третираните площи ще се обозначават с предупредителни табели, каза още д-р Тончева.

График за обработка:

- Морска градина – 03, 04 и 05 април

- Зоопарк – 05 април

- Летен театър – 03, 04 април

- Аспарухово парк – 06 април

- Младост парк – 07 април

- Владиславово парк – 10 април

- Дворове на учебните заведения – 11, 12 и 13 април

- Дворове на детските заведения - 18 април-05 май

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама