Започва ваксинация с "Джонсън и Джонсън" от днес в Полша
Снимка Pexels
Масово ваксиниране с нова ваксина започва в Полша. Страната започна да поставя дози от ваксината срещу КОВИД-19 на компанията "Джонсън и Джонсън", тъй като ползите от препарата надвишават потенциалните рискове, съобщиха представители на правителството и здравните власти, цитирани от Ройтерс, предаде БТА.
"В случая с "Джонсън и Джонсън" днес е първият ден, в който (ваксината) се поставя. Не сме получавали сигнали за проблеми или че пациенти я отказват", каза на пресконференция Михал Дворчик, правителственият представител, отговарящ за ваксинацията.
На същото събитие ръководителят на Службата за регистрация на лекарствени средства заяви, че ползите от ваксината на "Джонсън и Джонсън" надвишават потенциалните рискове.
Здравните власти на САЩ препоръчаха във вторник поставянето на ваксината на "Джонсън и Джонсън" да бъде спряно поне за няколко дена, след като шест жени на възраст под 50 години развиха редки случаи на тромбоза след ваксиниране. Това създаде нова пречка пред усилията за справяне с пандемията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

