Засилено присъствие на турска жандармерия по границата с България

03.09.2017 / 13:51 3

Засилено присъствие на жандармерия има по границата с България в турската провинция Лозенград. Причината е напливът от нелегални мигранти, искащи да влязат у нас, пише "Пик".

81 мигранти били заловени в момент, в който се опитвали да преминат на българска територия, според "Хаберлер".

53 нелегални мигранти от Афганистан и Сирия са задържани в Кофчар по времена три полицейски операции.

При преследване между жандармерията и минибус с нелегални мигранти край ГКПП Дерекьой - Малко Търново и в околия Кофчаз (близо до провинция Одрин) били открити 28 бежанци от Ирак и Афжанистан.  Шофьорът видял, че е следен, спрял  в село Чаглайък и е избягал пеша. 

В периода 1-3 септември екипи на жандармерията са установили подготовката на три отделни групи за нелегално преминаване в България в близост до ГКПП Дерекьой - Малко Търново и в околия Кофчаз (близо до провинция Одрин).

След законовите процедури в жандармерията заловените нелегални мигранти са предадени на местния офис на Дирекция „Миграция” в Лозенград посочва още изданието. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама