Затварят пътища и кръстовища в големи градове: Служители от МОСВ излизат на протест днес
снимка: МОСВ
Служителите от "Басейнова дирекция - Западнобеломорски район", Регионалната инспекция по околна среда и води в Благоевград и двата национални парка Рила и Пирин излизат на ефективен протест.
Очаква се в 12 часа да блокират движението по един от основните булеварди в областния център, както и пътя Банско-Гоце Делчев, предаде БНР.
В София блокадата на движението ще е на кръстовището на Горнобански път и бул. "Цар Борис Трети".
Мотивите за стачните им действия са неизпълнените от лятото ангажименти за увеличение на работните заплати в структурите на Министерството на околната среда и води.
По информация на синдикалните организации, средната брутна заплата в дирекциите и националните паркове е около 1400 лева, което поставя тези висококвалифицирани специалисти на дъното по възнаграждения на държавните служители.
Те настояват за 30-процентно увеличение на заплатите за ноември и декември и още 15 процента от началото на идната година.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

