Здравният министър: Подготвени сме за нова ковид вълна

12.08.2022 / 18:44 1

Редактор: Недко Петров

e-mail: [email protected]

Кадър БНТ

Подготвени сме за нова ковид вълна. Положихме усилия през първите 10 дни, основното насочихме усилията си цялото министерство, цялата здравна система да бъде подготвена. Да имаме подготвени интензивни легла във всички лечебни заведения, пациентите да не бъдат връщани, ако се наложи. Отпускат се днес безплатни антигенни тестове и връщаме навсякъде възможността за ваксинация, тъй като беше ограничена. Ние призоваваме за ваксинация, но до този момент беше ограничена възможността на хората да се ваксинират, те можеха да се ваксинират само при общопрактикуващите лекари. Това е абсурдно, искаме ваксини, но ние сме от най-ниските проценти в Европа по ваксинация, а всъщност ние даваме възможност на всички да се ваксинират.

Това каза в „Още от деня“ по БНТ служебният здравен министър д-р Асен Меджидиев.

В 17 области на страната иммае дори мобилни групи, които са били по населени места днес, и ще бъдат утре и вдругиден по заявка на кметовете. Те ще тестват населението и всички желаещи могат да бъдат ваксинирани на място, допълни д-р Меджидиев.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
1
cron1 (преди 3 години)
Рейтинг: 150675 | Одобрение: -21445
По-точно си мислите, че сте подготвени...
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама