Зеленски е готов за директни преговори с Путин

03.06.2026 / 20:33 1

Колаж Фейсбук

Украйна очаква пристигането на преговарящ екип от САЩ, но този процес отнема твърде много време. Това заяви президентът Володимир Зеленски по време на съвместна среща с генералния секретар на НАТО Марк Рюте.

„За съжаление, ние не сме във фокуса днес. Според мен, Иран е проблем номер едно за Съединените щати. А след това идва въпросът за Украйна. За съжаление, ние сме на опашката за прекратяването на тези войни“, каза Зеленски.

Същевременно той подчерта, че именно САЩ имат най-голямото влияние, което може да принуди Русия да спре агресията си.

Оптималният сценарий за Украйна остава участието както на Вашингтон, така и на Европа в мирния процес, тъй като без европейско представителство на масата за преговори, интересите на Европейския съюз (ЕС) може да не бъдат чути, каза още Зеленски.

Той подчерта, че основен приоритет е прекратяването на военните действия възможно най-скоро, затова страната му е готова да подкрепи всеки преговорен формат, който ще доближи мира.

„Готов съм за директни преговори с Путин за прекратяване на тази война, вместо да чакаме на опашка, докато всички други прекратят всички конфликти по света и тогава да дойде нашият ред“, заяви държавният глава на Украйна, пише Блиц.

По думите му, настоящата ситуация на бойното поле, както и успешните украински удари дълбоко в територията на Руската федерация, създават солидна основа за дипломация и позволяват на Украйна да преговаря „на равни начала с руснаците във всякакъв формат “ .

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
4
1
kjk (преди 2 дни)
Рейтинг: 212677 | Одобрение: 21372
Шмъркалан си мисли че е фактор,не вижда че Путин го пази жив докато си постигне целите,понеже който и да го смени ще приключи войната веднага!!!Пък Одеса още не се е върнала в Русия!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама