Земетресение в Индонезия тази сутрин

16.01.2023 / 08:24 0

Снимка Булфото, архив

Още едно земетресение призори: 

Силно подводно земетресение разтърси Западна Индонезия тази сутрин, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Засега няма съобщения за сериозни щети или жертви.

Земетресението с магнитуд 6,0 е било с епицентър на 48 километра югоизточно от Сингил, крайбрежен район в провинция Ачех, на дълбочина 48 километра, съобщи Геологическата служба на САЩ. Агенцията по метеорология, климатология и геофизика на Индонезия не е издала предупреждение за опасност от цунами.

Земетресение с магнитуд 5,6 на 21 ноември миналата година причини смъртта на най-малко 331 души в град Чианджур в Западна Ява, припомня АП.

То беше най-смъртоносното в Индонезия след земетресението в Сулавеси през 2018 г., при което загинаха около 4340 души.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама