Снимка: Булфото
В СДВР е образувано досъдебно производство след случай на 29 април, когато около 2:45 ч. от офис на автокъща в Банкя са отнети 100 000 евро, съобщават от МВР. На място е изяснено, че кражбата е извършена чрез разбиване на входна врата и метална каса.
В хода на разследването са установени и иззети записи от камери за видеонаблюдение, на които се виждат двама маскирани. След проведени оперативно-издирвателни действия и анализ на видеозаписите е установен лек автомобил, ползван за придвижване до местопроизшествието и оттегляне след извършването на деянието.
В резултат на предприетите от служители на сектор „Престъпления против собствеността“ към СДВР и служители на ГДНП дейности по разследването са установени и задържани двама мъже на 31 и 38 години, криминално проявени и осъждани за кражби, като 38-годишният мъж има 76 регистрации за извършени престъпления.
Извършени са претърсвания на адреси, разпити на свидетели, предприети са процесуално-следствени действия, при които са събрани достатъчно данни за съпричастността на задържаните към престъплението. Двамата са привлечени като обвиняеми за престъпление по чл. 195 от НК, като им е наложена постоянна мярка за неотклонение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На първо четене: Парламентът прие и трите законопроекта за промени в НПК
Дата: 20/05, 12:22
"Вирджиния Рекърдс": Защитата на интелектуалната собственост около Bangaranga ще бъде отстоявана с всички законови средства
Дата: 20/05, 12:18
Предложиха Дара да пее на откриването на Световното в САЩ
Дата: 20/05, 12:08
73 блока се включват в празничното шествие във Варна за 24 май
Дата: 20/05, 12:04