Последните проби показаха, че уран във водата на Хасково вече няма, но препоръката тя да не се пие остава. Първичните проби на водата в Първомай също не показаха отклонения.
Междувременно във Велинград също има съмнения за завишени стойности на уран в питейната вода.
И в Първомай, както и в Хасково, наличието на уран във водата е установено още миналата година.
Темата продължи и в Народното събрание, където напрежението се повиши и започна събирането на подписи за анкетна комисия. Трима министри уверяваха депутатите, че риск за хората няма, а народните представители се скараха дали е прикривана информация.
От БСП обвиниха служебния кабинет, че „замитал следите на ГЕРБ”.
В спора се намеси и държавният глава. Според Румен Радев поне до лятото Хасково ще има проблем с водата.
В същото време междуведомствената комисия изготвя доклад с препоръки за повишаване на контрола върху бившите уранови находища./Бтв
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кола се обърна по таван на ул. "Царевец" във Варна
Дата: 23/06, 20:40
Очевидец за убийството на Лъвов мост: Хвана го за гушата и краката и директно го изхвърли
Дата: 23/06, 20:37
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Дата: 23/06, 20:30
Пътнически самолет Airbus A320 със 178 пътници на борда от Египет кацна аварийно в Горна Оряховица
Дата: 23/06, 20:23