Последните проби показаха, че уран във водата на Хасково вече няма, но препоръката тя да не се пие остава. Първичните проби на водата в Първомай също не показаха отклонения.
Междувременно във Велинград също има съмнения за завишени стойности на уран в питейната вода.
И в Първомай, както и в Хасково, наличието на уран във водата е установено още миналата година.
Темата продължи и в Народното събрание, където напрежението се повиши и започна събирането на подписи за анкетна комисия. Трима министри уверяваха депутатите, че риск за хората няма, а народните представители се скараха дали е прикривана информация.
От БСП обвиниха служебния кабинет, че „замитал следите на ГЕРБ”.
В спора се намеси и държавният глава. Според Румен Радев поне до лятото Хасково ще има проблем с водата.
В същото време междуведомствената комисия изготвя доклад с препоръки за повишаване на контрола върху бившите уранови находища./Бтв
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България още не покрива условията за безвизови пътувания до САЩ
Дата: 23/06, 19:12
Голям пожар в Обеля
Дата: 23/06, 18:57
Нови мазни петна изплуват на плажа край Варвара, както и при Синеморец
Дата: 23/06, 18:501 Коментар
Пожар гори край АМ "Хемус" до Девня
Дата: 23/06, 18:46
След заплахата от Украйна Лукашенко обяви, че заминава на "дълга командировка"
Дата: 23/06, 18:411 Коментар