Близо 200 000 жители на американския щат Калифорния са евакуирани заради природни пожари, предаде BBC и Блиц.
Около 5000 пожарникари се борят за овладяването на стихията, която до момента е унищожила 150 постройки в южната част на щата. Броят на евакуираните в четвъртък се увеличи почти четири пъти, след като ново на пожара огнище се разгоря северно от Сан Диего.
До момента има съобщения за един смъртен случай. Тялото на жена бе открито обгорено в автомобила й в засегнатата от пожарите зона в окръг Вентура. Засега не е ясно дали смъртта й е причинена от пожара. До четвъртък следобед, местно време, броят на евакуираните е 189 000 жители.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Йотова: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях
Дата: 24/06, 19:38
Бизнесът и синдикатите с резерви към вдигането на максималния осигурителен праг до 2300 евро
Дата: 24/06, 19:28
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 19:20
Космическият Лео Меси на 39
Дата: 24/06, 19:18