Близо 200 000 жители на американския щат Калифорния са евакуирани заради природни пожари, предаде BBC и Блиц.
Около 5000 пожарникари се борят за овладяването на стихията, която до момента е унищожила 150 постройки в южната част на щата. Броят на евакуираните в четвъртък се увеличи почти четири пъти, след като ново на пожара огнище се разгоря северно от Сан Диего.
До момента има съобщения за един смъртен случай. Тялото на жена бе открито обгорено в автомобила й в засегнатата от пожарите зона в окръг Вентура. Засега не е ясно дали смъртта й е причинена от пожара. До четвъртък следобед, местно време, броят на евакуираните е 189 000 жители.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Треньорът на България: Ние никога не се предаваме и сега не се предадохме
Дата: 24/06, 17:22
ЦСКА обяви новата си перла
Дата: 24/06, 17:17
Венци Стефанов: Почернени сме! Две наши деца загинаха на "Тракия", пометени от тир
Дата: 24/06, 17:10
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 17:10
Спартак привлече четвърти португалец
Дата: 24/06, 17:06