Близо 200 000 жители на Калифорния са евакуирани заради пожари


08/12/2017, 02:23

Близо 200 000 жители на американския щат Калифорния са евакуирани заради природни пожари, предаде BBC и Блиц.

Около 5000 пожарникари се борят за овладяването на стихията, която до момента е унищожила 150 постройки в южната част на щата. Броят на евакуираните в четвъртък се увеличи почти четири пъти, след като ново на пожара огнище се разгоря северно от Сан Диего.

До момента има съобщения за един смъртен случай. Тялото на жена бе открито обгорено в автомобила й в засегнатата от пожарите зона в окръг Вентура. Засега не е ясно дали смъртта й е причинена от пожара. До четвъртък следобед, местно време, броят на евакуираните е 189 000 жители.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нетаняху: Не съм искал одобрение от Тръмп за ударите по Иран
Дата: 24/06, 22:00

Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 22:00

Мерц: Украйна остава силна и европейската подкрепа също
Дата: 24/06, 21:51

Проф. Радулов: Във Варна се строи на забранени места, там е лакомо за престъпници
Дата: 24/06, 21:47

С подкрепата на САЩ: Ливан и Израел обсъждат отстъпването на територии
Дата: 24/06, 21:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия