Американската компания SpaceX изведе в орбита поредната група от 60 малки спътника, съобщиха официално в акаунта си в туитър, където стартът беше предаван на живо, предава БНТ.
"Успешното извеждане в орбита на 60 спътника Starlink е потвърдено", написаха от компанията на Илон Мъск.
През май 2019 г. в космоса бяха изстреляни първите 60 спътника Starlink, през ноември същата година втората група сателити беше пусната в орбита, третата, четвъртата и петата през януари и февруари тази година. Предишният старт се състоя на 22 април.
Мрежата Starlink е проектирана да осигурява достъп до интернет на потребители по цялата планета чрез разполагане на голям брой малки спътници с тегло до 500 кг в ниска земна орбита.
Предвижда се тази комуникационна система да осигурява широколентов достъп до интернет със скорост 1 гигабит в секунда, което отговаря на стандарта 5G навсякъде, включително в недостъпни и слабо населени райони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Моторист скочи на полицаи при проверка
Дата: 23/06, 14:19
Двама мъже стреляха с пистолет по паркирани коли във Варна
Дата: 23/06, 14:16
Италия е конфискувала активи на руски олигарси за около 2 милиарда евро след 2022 г.
Дата: 23/06, 14:13
Почина певецът Михаил Ножкин
Дата: 23/06, 14:00