Американската компания SpaceX изведе в орбита поредната група от 60 малки спътника, съобщиха официално в акаунта си в туитър, където стартът беше предаван на живо, предава БНТ.
"Успешното извеждане в орбита на 60 спътника Starlink е потвърдено", написаха от компанията на Илон Мъск.
През май 2019 г. в космоса бяха изстреляни първите 60 спътника Starlink, през ноември същата година втората група сателити беше пусната в орбита, третата, четвъртата и петата през януари и февруари тази година. Предишният старт се състоя на 22 април.
Мрежата Starlink е проектирана да осигурява достъп до интернет на потребители по цялата планета чрез разполагане на голям брой малки спътници с тегло до 500 кг в ниска земна орбита.
Предвижда се тази комуникационна система да осигурява широколентов достъп до интернет със скорост 1 гигабит в секунда, което отговаря на стандарта 5G навсякъде, включително в недостъпни и слабо населени райони.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пострадалият шофьор в катастрофата на пътя Свищов – село Вардим е починал
Дата: 23/06, 11:22
Дара отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
Дата: 23/06, 11:20
Кола блъсна мъж с куче в Несебър
Дата: 23/06, 11:20
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 11:20
Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ
Дата: 23/06, 11:16