Редактор: Юлия Георгиева
e-mail: [email protected]
кадър бТВ
Очаквам с оглед на Новогодишните празници леко покачване на заболелите от Ковид 19 в края на януари - началото на февруари. Затова не изцяло правя вече реорганизация за закриване на легла от ковид отделението. В момента в Александровска болница средно тежките случаи са около 44, интубираните са 4, от няколко дни нямаме починал пациент, така че това са много добри данни. Ето защо имаме готовност за възстановяване и на плановия прием още в момента, в който здравния министър издаде заповед.
Това коментира в ефира на бТВ шефът на болница "Александровска" проф. Борис Богов.
В момента на хартия освобождаваме 100 ковид легла, за да разширим броя на леглата в оперативния блок, допълни той.
В момента имаме 24 лекари, които са на първа линия и успяхме да ги ваксинираме още с първата доставка. Предстои днес да започнем ваксинация и с "Модерна". Сега предстои да разберем за колко време ще ни защитават ваксините, посочи професорът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Карлово и Сопот се сляха
Дата: 25/06, 19:01
Прокуратурата разследва поръчка за побой над журналиста Димитър Стоянов
Дата: 25/06, 18:58
Задържаха 17-годишен, нападнал с тротинетка баща с 3-месечно бебе
Дата: 25/06, 18:532 Коментара
МВР пусна кадри с дрон от акцията във Варна
Дата: 25/06, 18:531 Коментар
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 18:50