Редактор: Юлия Георгиева
e-mail: [email protected]
кадър бТВ
Очаквам с оглед на Новогодишните празници леко покачване на заболелите от Ковид 19 в края на януари - началото на февруари. Затова не изцяло правя вече реорганизация за закриване на легла от ковид отделението. В момента в Александровска болница средно тежките случаи са около 44, интубираните са 4, от няколко дни нямаме починал пациент, така че това са много добри данни. Ето защо имаме готовност за възстановяване и на плановия прием още в момента, в който здравния министър издаде заповед.
Това коментира в ефира на бТВ шефът на болница "Александровска" проф. Борис Богов.
В момента на хартия освобождаваме 100 ковид легла, за да разширим броя на леглата в оперативния блок, допълни той.
В момента имаме 24 лекари, които са на първа линия и успяхме да ги ваксинираме още с първата доставка. Предстои днес да започнем ваксинация и с "Модерна". Сега предстои да разберем за колко време ще ни защитават ваксините, посочи професорът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Европейските борси затвориха с ръстове
Дата: 26/06, 00:30
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 26/06, 00:00
Волейболните национали загубиха от Словения в петсетова драма
Дата: 26/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 25/06, 23:50
Падна температурен рекорд в Швейцария. Германия и Франция взимат мерки за предстоящите жеги
Дата: 25/06, 23:48