Редактор: Александър Дечев
e-mail: [email protected]
Кадър: БТВ
Главният икономист на КНСБ Любослав Костов заяви, че държавата се е провали като работодател. "Работодателите в частния сектор вдигнаха средната заплата с 11 процента, а в държавно-бюджетната сфера вече 15 месеца няма ръст на заплатите. Хората не са виновни за ръста и инфлацията", каза той в предаването "Лице в лице" по БТВ.
"Избори идват и си отиват, лошото е, че се сещаме за доходите, за хората и за пенсионерите когато дойдат тези избори, след това забравяме. Трябва да спрем да гледаме на евтината цена на труда като конкурентно предимство и да се хвалим - "елате в България". Това не ни прави услуга, напротив - неравенствата се задълбочават в доходите, работещите бедни си седят години на един и същи процент. Българинът харчи повече отколкото получава и то не защото е разхитителен, а защото тегли кредити, за да посрещне разходите", добави Костов.
"Нашите протести ще продължат пред Народното събрание докато не бъдат изпълнени нашите искания", завърши икономистът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Петима са под карантина, след като пътували със заразен от ебола
Дата: 24/06, 23:46
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 23:40
Арестуваха шофьора на ТИР-а, който блъсна кола и уби трима души на "Тракия"
Дата: 24/06, 23:341 Коментар
Испания регистрира температурни рекорди за юни, невиждани от над 75 години
Дата: 24/06, 23:211 Коментар
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция
Дата: 24/06, 23:11