Редактор: Александър Дечев
e-mail: [email protected]
Кадър: БТВ
Главният икономист на КНСБ Любослав Костов заяви, че държавата се е провали като работодател. "Работодателите в частния сектор вдигнаха средната заплата с 11 процента, а в държавно-бюджетната сфера вече 15 месеца няма ръст на заплатите. Хората не са виновни за ръста и инфлацията", каза той в предаването "Лице в лице" по БТВ.
"Избори идват и си отиват, лошото е, че се сещаме за доходите, за хората и за пенсионерите когато дойдат тези избори, след това забравяме. Трябва да спрем да гледаме на евтината цена на труда като конкурентно предимство и да се хвалим - "елате в България". Това не ни прави услуга, напротив - неравенствата се задълбочават в доходите, работещите бедни си седят години на един и същи процент. Българинът харчи повече отколкото получава и то не защото е разхитителен, а защото тегли кредити, за да посрещне разходите", добави Костов.
"Нашите протести ще продължат пред Народното събрание докато не бъдат изпълнени нашите искания", завърши икономистът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 02:20
На 25 юни отбелязваме международния ден на моряка
Дата: 25/06, 02:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 25/06, 01:50
Учени откриха фазата на съня, която спасява мозъка от деменция
Дата: 25/06, 01:30
Новата седмица идва с горещо време
Дата: 25/06, 01:00