Редактор: Александър Дечев
e-mail: [email protected]
Кадър: БТВ
Главният икономист на КНСБ Любослав Костов заяви, че държавата се е провали като работодател. "Работодателите в частния сектор вдигнаха средната заплата с 11 процента, а в държавно-бюджетната сфера вече 15 месеца няма ръст на заплатите. Хората не са виновни за ръста и инфлацията", каза той в предаването "Лице в лице" по БТВ.
"Избори идват и си отиват, лошото е, че се сещаме за доходите, за хората и за пенсионерите когато дойдат тези избори, след това забравяме. Трябва да спрем да гледаме на евтината цена на труда като конкурентно предимство и да се хвалим - "елате в България". Това не ни прави услуга, напротив - неравенствата се задълбочават в доходите, работещите бедни си седят години на един и същи процент. Българинът харчи повече отколкото получава и то не защото е разхитителен, а защото тегли кредити, за да посрещне разходите", добави Костов.
"Нашите протести ще продължат пред Народното събрание докато не бъдат изпълнени нашите искания", завърши икономистът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Новата седмица идва с горещо време
Дата: 25/06, 01:00
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 00:50
Констатираните нарушения на КЗП са под 10% от общия обхват на проверките по Черноморието
Дата: 25/06, 00:30
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 00:20
Швейцария и Босна завършиха с победи в групата си на Мондиал 2026
Дата: 25/06, 00:00