Снимка: Булфото
Земеделските ни производителите са притеснени.
Земеделската реколта е под въпрос заради меката и безснежна зима в Европа. За това предупреждават производители, след като годината започна с рекордно високи температури. Притесненията са, че заради липсата на сняг може да се стигне до засушаване и по-ниски добиви. В същото време разходите на фермерите растат.
В началото на годината седем европейски държави регистрираха най-високата си януарска температура. А страната ни преживява най-безснежната зима за последните години, пише econ.bg.
Заради липсата на сняг източниците на вода за земеделието намаляват, което свива добивите и увеличава разходите за фермерите, предупреждават производители в Европа. Така под риск остава реколтата на зърно, овощни насаждения и зеленчуци. При намаляващи добиви и растящи разходи удара ще поеме потребителят, категорични са експертите, цитирани от Нова телевизия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Журналист посочи силния човек до Радев
Дата: 08/05, 08:53
Радев: Имаме мнозинство и няма да бъде проблем, ако не подкрепят кабинета
Дата: 08/05, 08:47
Лекарите консултират по телефон и таблет
Дата: 08/05, 08:37
Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е открит в България
Дата: 08/05, 08:32
КНСБ призова за свикване на Националния съвет за тристранно сътрудничество
Дата: 08/05, 08:221 Коментар