Снимка: Булфото
Земеделските ни производителите са притеснени.
Земеделската реколта е под въпрос заради меката и безснежна зима в Европа. За това предупреждават производители, след като годината започна с рекордно високи температури. Притесненията са, че заради липсата на сняг може да се стигне до засушаване и по-ниски добиви. В същото време разходите на фермерите растат.
В началото на годината седем европейски държави регистрираха най-високата си януарска температура. А страната ни преживява най-безснежната зима за последните години, пише econ.bg.
Заради липсата на сняг източниците на вода за земеделието намаляват, което свива добивите и увеличава разходите за фермерите, предупреждават производители в Европа. Така под риск остава реколтата на зърно, овощни насаждения и зеленчуци. При намаляващи добиви и растящи разходи удара ще поеме потребителят, категорични са експертите, цитирани от Нова телевизия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Жена пострада при катастрофа с три автомобила в Смолян
Дата: 08/05, 13:27
Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:131 Коментар
Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58