Отново заляха с червена боя Паметника на Съветската армия в София


28/05/2023, 09:21

кадър: БНТ

Паметникът на Съветската армия в центъра на София отново осъмна боядисан.

Една от композициите му е залята с червена боя, която е напръскала и пространството около монумента, предава БНТ.

На централната част на паметника с червени букви е написано - ДЕМОНТАЖ.

Това е поредно посегателство срещу паметника, който периодично предизвиква протести "за" и "против" премахването му.

Последните демонстрации бяха на 9 май.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кола се обърна по таван на ул. "Царевец" във Варна
Дата: 23/06, 20:40

Очевидец за убийството на Лъвов мост: Хвана го за гушата и краката и директно го изхвърли
Дата: 23/06, 20:37

Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Дата: 23/06, 20:30

Пътнически самолет Airbus A320 със 178 пътници на борда от Египет кацна аварийно в Горна Оряховица
Дата: 23/06, 20:23

Прокуратурата в Кюстендил разследва издавани в чужбина фалшиви шофьорски книжки
Дата: 23/06, 20:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия