Свалят статуите от върха на Паметника на съветската армия в София


12/12/2023, 09:00

снимки: Фейсбук/Ивайло Мирчев

редактор Веселин Златков

Подготвя се свалянето на централната композиция на върха на Паметника на съветската армия в София. Това показват снимки, публикувани във Фейсбук от депутата от ПП-ДБ Ивайло Мирчев. На кадрите се вижда кран, който е насочен към статуите.

Демонтажът е с мотив, че паметникът е опасен за преминаващите. По тази причина той е ограден.

“Демонтаж на Паметника на Съветската армия. МОЧА отива в историята, където отдавна му е мястото. “Е това ли е сега най-важното?!” - ще кажете. “Аман от глупости, оправете вместо това тротоарите!” - ще кажете. Тротоарите ще ги оправим. Обаче столицата е нещо повече от тротоарите, по които вървим. Столицата е сърцето на една държава и нейната посока, и нейното знаме, и нейното лице пред света”, това написа в социалната мрежа Мирчев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 15:00

КЗК отказа да спре обществената поръчка за чистотата на Варна
Дата: 24/06, 14:57

Ивелин Михайлов: Притежавам 2% от дружеството "Исторически парк"
Дата: 24/06, 14:52

ЕК: Нито една от петте държави извън еврозоната не покрива всички условия за приемане на еврото
Дата: 24/06, 14:471 Коментар

Полицията в Анкара обезвреди терорист от "Ислямска държава"
Дата: 24/06, 14:37

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия