Осигуриха 1.5 милиона лева за колектора в Кранево


Дата: 18/12, 15:00

Кадър БНТ

Осигурени са половината от средствата за започване възстановяването на авариралия преди близо година колектор на пречиствателна станция "Албена". Това съобщи днес кметът на Балчик Николай Ангелов пред журналисти, предава Радио Варна.

Припомняме, че преди дни туристическият бранш в Кранево настоя в най-крат­ки сро­ко­ве да бъ­де из­пъл­нен ан­га­жи­мен­тът как­то на об­щи­на­та, та­ка и на държавата по възстановяване на съоръжението.

Времето за работа до следващия летен сезон критично напредва. Нап­ра­ве­но е нуж­но­то пред­проек­тно проуч­ва­не и кал­ку­ла­ция, избран е и изпълнител. Общо поисканите от от междуведомствената ко­ми­сия са 3 ми­лио­на ле­ва за час­тич­но дъл­бо­ко­вод­но заус­тва­не на 700 мет­ра в мо­ре­то.

Основната работа се очаква да завърши до началото на сезона, коментира още днес Ангелов.

Заместник-кметът по устройство на територията Димитрин Димитров допълни, че в началото на следващата година ще бъдат осигурени и останалите милион и половина лева.
 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



Обилен снеговалеж на много места в България: Само за зимни гуми
Дата: 28/03, 12:48

Медиците от ИСУЛ на протест заради ниските заплати и лошите условия на труд
Дата: 28/03, 12:47

Специалист по роботизирана бъбречна трансплантация ще консултира безплатно пациенти във Варна
Дата: 28/03, 12:40

Без коли в старата част на Несебър от 1 април
Дата: 28/03, 12:38

Земетресение до България
Дата: 28/03, 12:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия