Кадър БНТ
Осигурени са половината от средствата за започване възстановяването на авариралия преди близо година колектор на пречиствателна станция "Албена". Това съобщи днес кметът на Балчик Николай Ангелов пред журналисти, предава Радио Варна.
Припомняме, че преди дни туристическият бранш в Кранево настоя в най-кратки срокове да бъде изпълнен ангажиментът както на общината, така и на държавата по възстановяване на съоръжението.
Времето за работа до следващия летен сезон критично напредва. Направено е нужното предпроектно проучване и калкулация, избран е и изпълнител. Общо поисканите от от междуведомствената комисия са 3 милиона лева за частично дълбоководно заустване на 700 метра в морето.
Основната работа се очаква да завърши до началото на сезона, коментира още днес Ангелов.
Заместник-кметът по устройство на територията Димитрин Димитров допълни, че в началото на следващата година ще бъдат осигурени и останалите милион и половина лева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп се закани да намали много повече от 5000 военнослужещи, разположени в Германия
Дата: 03/05, 07:35
Гърция забранява шезлонги и барове на 251 плажа в борба със свръхтуризма
Дата: 03/05, 07:26
Жълт код за опасност от слана в няколко области днес
Дата: 03/05, 07:14
Британските авиокомпании ще обединяват полети, за да пестят гориво
Дата: 03/05, 07:08
Тръмп ще разгледа ново иранско предложение за споразумение
Дата: 03/05, 07:00