Експерт обясни по БТВ какво ще стане с българския Фейсбук


Дата: 08/01, 20:38

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Компанията „Мета” се опитват да са бунтари срещу закона в ЕС, това каза в интервю по bTV експертът по киберсигурност Любомир Тулев. Той обясни, че след като Фейсбук вече няма да разчита на проверка на фактите, това няма да се отрази само на САЩ, а и на всички потребители. Затова ЕС може да наложи много сериозни санкции в изпълнение на закона, който защитава европейските граждани от дезинформация в социалните мрежи.

Според Тулев, след отстраняването на фактчекърите, Фейсбук ще се върне към старата си схема, в която постовете се проверяват от алгоритми и ако има нарушения на правилата, се изпращат към местни модератори.

Експертът подчерта, че без проверка на фактите, политически кампании могат да организират свалянето на пост на опонента, просто ако организират масово подаване на рапорти.

В България Фейсбук се модерира от частна компания, която има договор с „Мета”, каза Любомир Тулев.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Цените на млечните продукти от малките фермери са по-ниски от тези в големите търговски вериги
Дата: 07/03, 10:28

Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 07/03, 10:20

"Ивайло Калушев" във Фейсбук: На 13 март излизаме на улицата
Дата: 07/03, 10:19

Задържаха 17-годишен за нарязаните гуми на 14 коли във варненския квартал "Трошево"
Дата: 07/03, 10:121 Коментар

Иван Христов: С Андрей се разделихме, обявявам го тук за първи път
Дата: 07/03, 10:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия