кадър bTV
редактор Веселин Златков
Компанията „Мета” се опитват да са бунтари срещу закона в ЕС, това каза в интервю по bTV експертът по киберсигурност Любомир Тулев. Той обясни, че след като Фейсбук вече няма да разчита на проверка на фактите, това няма да се отрази само на САЩ, а и на всички потребители. Затова ЕС може да наложи много сериозни санкции в изпълнение на закона, който защитава европейските граждани от дезинформация в социалните мрежи.
Според Тулев, след отстраняването на фактчекърите, Фейсбук ще се върне към старата си схема, в която постовете се проверяват от алгоритми и ако има нарушения на правилата, се изпращат към местни модератори.
Експертът подчерта, че без проверка на фактите, политически кампании могат да организират свалянето на пост на опонента, просто ако организират масово подаване на рапорти.
В България Фейсбук се модерира от частна компания, която има договор с „Мета”, каза Любомир Тулев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Надежда Йорданова отхвърли твърденията за възможно сътрудничество между ДБ и "Прогресивна България"
Дата: 03/05, 10:03
В планините е облачно и няма видимост
Дата: 03/05, 09:51
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 03/05, 09:43
Ангела Меркел похарчила близо 65 хиляди евро от държавния бюджет за грим и фризьор
Дата: 03/05, 09:35
България е сред водещите в ЕС по използване на физически наказания за деца
Дата: 03/05, 09:33