Булфото
В тези дни Съветът за съвместно управление ще работи усилено и след вторник вече ще започне да работи по кадровите назначения - заместник-министри, областни управители. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, цитиран от БНР.
Той изрази удовлетвореност от постигнатия резултат от преговорите за формиране на редовен кабинет.
Съветът за съвместно управление е записан като механизъм за вземане на решения в коалицията между ГЕРБ-СДС, "БСП-Обединена левици" и "Има такъв народ" (ИТН). "Много съм доволен от това, че с колегите от ИТН, БСП и "Демокрация, права и свободи-ДПС" проведохме трудни и дълги преговори с неясен край. Минаха близо 15-20 дни и накрая успяхме да лидираме процеса, за да направим пето правителство. Преди "сглобката" правихме съвместни програми с ПП-ДБ, но сега тръгнахме отзад напред. До вечерта в сряда не се знаеше дали ще имаме правителство", коментира още Борисов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Дата: 27/06, 16:08
Времето във Варна на 29 юни
Дата: 27/06, 16:02
Удариха Никола Цолов в първата обиколка на Гран при на Австрия
Дата: 27/06, 15:55
Кола се обърна странично след сблъсък с друг автомобил в София
Дата: 27/06, 15:52
Частните обиколки на атинския Акропол вече струват 5000 евро
Дата: 27/06, 15:41