Булфото
В тези дни Съветът за съвместно управление ще работи усилено и след вторник вече ще започне да работи по кадровите назначения - заместник-министри, областни управители. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, цитиран от БНР.
Той изрази удовлетвореност от постигнатия резултат от преговорите за формиране на редовен кабинет.
Съветът за съвместно управление е записан като механизъм за вземане на решения в коалицията между ГЕРБ-СДС, "БСП-Обединена левици" и "Има такъв народ" (ИТН). "Много съм доволен от това, че с колегите от ИТН, БСП и "Демокрация, права и свободи-ДПС" проведохме трудни и дълги преговори с неясен край. Минаха близо 15-20 дни и накрая успяхме да лидираме процеса, за да направим пето правителство. Преди "сглобката" правихме съвместни програми с ПП-ДБ, но сега тръгнахме отзад напред. До вечерта в сряда не се знаеше дали ще имаме правителство", коментира още Борисов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На днешната дата в историята
Дата: 28/06, 04:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 02:10
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 02:10
Разгадаха тайната на цветното зрение при човека
Дата: 28/06, 02:00
Над 1.5 милиона кучета и котки са домашни любимци у нас, расте броят на осиновените от приюти
Дата: 28/06, 01:30