Около 500 000 българи ще останат без личен лекар догодина. Причината е, че през юни изтече 15-годишният срок, в който семейните доктори трябваше да защитят специалност "Обща медицина". Ако не са го сторили, те нямат право да имат своя собствена практика и не могат да продължат да работят като джипита. Близо 500 са личните лекари, които имат между 500 и 1500 пациенти и не са се записали да специализират или нямат една от допуснатите като изключения специалности пише блиц.
Изходът за тези 500 доктори е да отидат да работят в практиката на лекар с придобита специалност, предаде “Труд”. Не е ясно обаче как пациентите им ще научат за промяната.
Арестуваха шофьора на ТИР-а, който блъсна и уби трима души на "Тракия"
Дата: 24/06, 23:34
Испания регистрира температурни рекорди за юни, невиждани от над 75 години
Дата: 24/06, 23:21
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция
Дата: 24/06, 23:11
Стармър получи похвали от своите колеги от групата Е-5
Дата: 24/06, 22:551 Коментар
Шефът на КТ "Подкрепа": В ситуация като тази не може да бъде предложен добър бюджет
Дата: 24/06, 22:471 Коментар