Около 500 000 българи ще останат без личен лекар догодина. Причината е, че през юни изтече 15-годишният срок, в който семейните доктори трябваше да защитят специалност "Обща медицина". Ако не са го сторили, те нямат право да имат своя собствена практика и не могат да продължат да работят като джипита. Близо 500 са личните лекари, които имат между 500 и 1500 пациенти и не са се записали да специализират или нямат една от допуснатите като изключения специалности пише блиц.
Изходът за тези 500 доктори е да отидат да работят в практиката на лекар с придобита специалност, предаде “Труд”. Не е ясно обаче как пациентите им ще научат за промяната.
Мексико попари надеждите на Чехия с класически погром в паметен мач за Очоа
Дата: 25/06, 07:36
Правителството отменя тарифата за пристанищните такси от 2007 г.
Дата: 25/06, 07:30
Преминаването през граничните пунктове и преходи в страната тази сутрин
Дата: 25/06, 07:24
Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси Япония
Дата: 25/06, 07:18
Мароко обърна Хаити в луд мач, но остана втори
Дата: 25/06, 07:16