Омбудсманът с препоръки за сметосъбирането


20/12/2013, 21:00

снимка: Булфото

Националният омбудсман Константин Пенчев е изпратил до Министерството на финансите препоръки, свързани с таксата за сметосъбиране и сметоизвозване. Това съобщиха от кабинета на омбудсмана.

В писмото Пенчев напомня, че в промените в Закона за местните данъци и такси е било предвидено таксата за сметосъбиране и сметоизвозване да не се събира, когато имотът не се ползва през годината и задължените лица са подали декларация до края на предходната година в общината по местонахождение на имота.

По думите на Пенчев по този начин е била преодоляна съществуващата от години несправедливост при определянето на таксата за сметосъбиране и сметоизвозване.

Пенчев посочва, че въпреки това при него са постъпили жалби от граждани, които са получили откази от общински администрации да бъдат освободени от заплащане на  таксата, информира БТА. Мотивът за това бил, че все още от Министерството на финансите не е одобрен образец на декларация по Закона за местните данъци и такси.  За преодоляване на възникналия проблем омбудсманът настоява министърът на финансите да предприеме своевременно необходимите мерки за гарантиране на правата на гражданите.   

 

inews.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тежката катастрофа в Горна Оряховица: Изведоха от реанимация и второто момче
Дата: 25/06, 15:09

ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за силно завишени цени
Дата: 25/06, 14:59

България е шампион в ЕС по поскъпване на жилищното строителство за 10 години
Дата: 25/06, 14:54

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 14:50

Асен Василев: Огромна лъжа е написана в Бюджет 2026, той е самоубийствен
Дата: 25/06, 14:491 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия