снимка: Булфото
Националният омбудсман Константин Пенчев е изпратил до Министерството на финансите препоръки, свързани с таксата за сметосъбиране и сметоизвозване. Това съобщиха от кабинета на омбудсмана.
В писмото Пенчев напомня, че в промените в Закона за местните данъци и такси е било предвидено таксата за сметосъбиране и сметоизвозване да не се събира, когато имотът не се ползва през годината и задължените лица са подали декларация до края на предходната година в общината по местонахождение на имота.
По думите на Пенчев по този начин е била преодоляна съществуващата от години несправедливост при определянето на таксата за сметосъбиране и сметоизвозване.
Пенчев посочва, че въпреки това при него са постъпили жалби от граждани, които са получили откази от общински администрации да бъдат освободени от заплащане на таксата, информира БТА. Мотивът за това бил, че все още от Министерството на финансите не е одобрен образец на декларация по Закона за местните данъци и такси. За преодоляване на възникналия проблем омбудсманът настоява министърът на финансите да предприеме своевременно необходимите мерки за гарантиране на правата на гражданите.
Жена е била заключвана и тормозена в продължение на над една година
Дата: 25/06, 15:32
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 25/06, 15:30
Стоичков изгледа победата на Бразилия в компанията на куп легенди
Дата: 25/06, 15:24
Руските войски напускат Кинбурнската коса на делтата на Днепър заради липса на доставки
Дата: 25/06, 15:231 Коментар
Ефремова: Средната пенсия ще достигне 543 евро през 2026 г.
Дата: 25/06, 15:20