Пиксабей
60-годишен българин се е удавил в Егейско море в курортното селище Аспровалта, съобщиха от полицията.
Туристи от три частни яхти, които са били в близост до инцидента, са се опитали да спасят българина, но не са успели. Наложило се е и на тях да бъде оказана медицинска помощ. Лекарският екип е пристигнал за няколко минути.
Българинът е транспортиран до най-близката болница, но медиците не са успели да го върнат към живота. Властите разследват причините за нещастния случай, предаде БНР.
От началото на туристическия сезон зачестиха случаите на пострадали в морето. Властите предупреждават възръстните и болните хора да избягват стоене на слънце в обедните часове и по възможност да посещават само плаж със спасители. Родителите също трябва да пазят децата си от силното слънце и да плуват в морето заедно с тях.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От "Възраждане" предупредиха за опасност България да тръгне по дълговата спирала на Гърция
Дата: 05/05, 16:34
Възобновяват делото срещу кмета на Варна
Дата: 05/05, 16:271 Коментар
Борисов: ГЕРБ ще води конструктивен политически диалог с останалите партии
Дата: 05/05, 16:221 Коментар
350 служители на жандармерията ще подпомагат колегите си от полицията по време на Giro d'Italia
Дата: 05/05, 16:11
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 05/05, 16:10