Българин се удави в Егейско море


30/06/2025, 10:55

Пиксабей

60-годишен българин се е удавил в Егейско море в курортното селище Аспровалта, съобщиха от полицията.

Туристи от три частни яхти, които са били в близост до инцидента, са се опитали да  спасят българина, но не са успели. Наложило се е и на тях да бъде оказана медицинска помощ. Лекарският екип е пристигнал за няколко минути. 

Българинът е транспортиран до най-близката болница, но медиците не са успели да го върнат към живота. Властите разследват причините за нещастния случай, предаде БНР. 

От началото на туристическия сезон зачестиха случаите на пострадали в морето. Властите предупреждават възръстните и болните хора да избягват стоене на слънце в обедните часове и по възможност да посещават само плаж със спасители. Родителите също трябва да пазят децата си от силното слънце и да плуват в морето заедно с тях.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Полицията в Ловеч задържа шофьорка с над 3 промила алкохол
Дата: 05/05, 18:29

Фериботът в Белослав временно няма да работи
Дата: 05/05, 18:24

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 05/05, 18:20

Президентът ще връчи мандата за съставяне на правителство на 7 май
Дата: 05/05, 18:11

Европейската комисия покани компании в съюз с Украйна за производство на дронове
Дата: 05/05, 18:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия