Отец Стоян: "Може ли да казваме "О, Боже" по всяко време или не


23/01/2014, 13:00

Често повтаряме името Божие по повод и без повод в напрегнатото ежедневие. Едва ли Бог ще ни се разсърди, но ако прекалим, дали не бихме могли сами да си навредим ???!!!!

Разсъжденията по темата са включени в новата статия в сайта "Смисълът на живота" на Отец Стоян Махлелиев. 

Ето я и нея:

 

ТРЕТАТА БОЖИЯ ЗАПОВЕД


„Не изговаряй напразно името на
Господа, твоя Бог“ (Изх.20:7)

Името на Бога е свято, славно и величествено (Пс.8:2). Когато Мойсей запитал Бога за името му, получил отговор: „Аз съм вечно Съществуващият“ (Изх.3:14). Това име на еврейски език гласи Иехова. Какво означава вечно Съществуващия? Това ще рече, че Бог е единственият извор на живота. Той е бил, е и ще бъде. Той единствен има битието в Себе Си. Всичко останало съществува по негова воля. „Той рече – и всичко стана: Той заповяда – и всичко се яви“ (Пс.32:9). Бог е безначален и безкраен! И ако Той е благоволил да вдъхне в нас безсмъртна душа, която да вземе участие в Неговата вечност, това е по Негова милост.

Цялата статия вижте тук...

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Дата: 27/06, 23:291 Коментар

Три дни след труса във Венецуела извадиха живо бебе на 18 дни изпод руините
Дата: 27/06, 23:20

Заловиха над половин килограм фентанил на АМ „Тракия“ край Пловдив
Дата: 27/06, 23:12

Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Дата: 27/06, 23:031 Коментар

Марио Хосен: Вече 100 години музиката обединява Варна със света
Дата: 27/06, 22:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия