Често повтаряме името Божие по повод и без повод в напрегнатото ежедневие. Едва ли Бог ще ни се разсърди, но ако прекалим, дали не бихме могли сами да си навредим ???!!!!
Разсъжденията по темата са включени в новата статия в сайта "Смисълът на живота" на Отец Стоян Махлелиев.
Ето я и нея:
ТРЕТАТА БОЖИЯ ЗАПОВЕД
„Не изговаряй напразно името на
Господа, твоя Бог“ (Изх.20:7)
Името на Бога е свято, славно и величествено (Пс.8:2). Когато Мойсей запитал Бога за името му, получил отговор: „Аз съм вечно Съществуващият“ (Изх.3:14). Това име на еврейски език гласи Иехова. Какво означава вечно Съществуващия? Това ще рече, че Бог е единственият извор на живота. Той е бил, е и ще бъде. Той единствен има битието в Себе Си. Всичко останало съществува по негова воля. „Той рече – и всичко стана: Той заповяда – и всичко се яви“ (Пс.32:9). Бог е безначален и безкраен! И ако Той е благоволил да вдъхне в нас безсмъртна душа, която да вземе участие в Неговата вечност, това е по Негова милост.
Цялата статия вижте тук...
Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Дата: 27/06, 23:291 Коментар
Три дни след труса във Венецуела извадиха живо бебе на 18 дни изпод руините
Дата: 27/06, 23:20
Заловиха над половин килограм фентанил на АМ „Тракия“ край Пловдив
Дата: 27/06, 23:12
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Дата: 27/06, 23:031 Коментар
Марио Хосен: Вече 100 години музиката обединява Варна със света
Дата: 27/06, 22:52