Често повтаряме името Божие по повод и без повод в напрегнатото ежедневие. Едва ли Бог ще ни се разсърди, но ако прекалим, дали не бихме могли сами да си навредим ???!!!!
Разсъжденията по темата са включени в новата статия в сайта "Смисълът на живота" на Отец Стоян Махлелиев.
Ето я и нея:
ТРЕТАТА БОЖИЯ ЗАПОВЕД
„Не изговаряй напразно името на
Господа, твоя Бог“ (Изх.20:7)
Името на Бога е свято, славно и величествено (Пс.8:2). Когато Мойсей запитал Бога за името му, получил отговор: „Аз съм вечно Съществуващият“ (Изх.3:14). Това име на еврейски език гласи Иехова. Какво означава вечно Съществуващия? Това ще рече, че Бог е единственият извор на живота. Той е бил, е и ще бъде. Той единствен има битието в Себе Си. Всичко останало съществува по негова воля. „Той рече – и всичко стана: Той заповяда – и всичко се яви“ (Пс.32:9). Бог е безначален и безкраен! И ако Той е благоволил да вдъхне в нас безсмъртна душа, която да вземе участие в Неговата вечност, това е по Негова милост.
Цялата статия вижте тук...
За първи път жена обиколи Витоша под 5 часа с велосипед
Дата: 27/06, 13:57
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дата: 27/06, 13:49
Треньорът на Иран: Страната домакин се отнася несправедливо с нас
Дата: 27/06, 13:39
България прескочи два отбора от Световното без игра благодарение на Белгия и Мароко
Дата: 27/06, 13:35