9,5 млрд. лв. са изхарчени от банкови карти през 2013 г.


30/01/2014, 14:30

Българите са изхарчили 9,5 милиарда лева чрез дебитните и кредитните си карти през 2013 година. Това показват данните на компания за картови разплащания на база на повече от половината банкови карти, издадени в страната.

Постоянно се увеличава броят на покупките с дебитни карти. Общият обем изхарчени средства с тях достига милиард и половина лева за 2013-а, което е с 32 на сто повече спрямо 2012-а, пише бТВ.

Онлайн разплащанията с банкови карти при търговци възлизат на 334 милиона лева. Това е ръст от над 90% за година.

Стабилният растеж на електронната търговия в България е сред най-големите в цяла Европа, отчита операторът.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пет водни атракциона във Варна са одобрени от ИА „Морска администрация“
Дата: 26/06, 14:03

Все още не е ясно къде е произвеждано фалшивото масло, продавано като германски продукт
Дата: 26/06, 13:54

Радев: Интересува ме религията на всички православни християни да бъде уважавана
Дата: 26/06, 13:47

Никола Цолов даде второ време в тренировката преди Гран при на Австрия във Формула 2
Дата: 26/06, 13:33

Чарлз Трети няма да живее в Бъкингамския дворец след ремонта
Дата: 26/06, 13:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия