9,5 млрд. лв. са изхарчени от банкови карти през 2013 г.


30/01/2014, 14:30

Българите са изхарчили 9,5 милиарда лева чрез дебитните и кредитните си карти през 2013 година. Това показват данните на компания за картови разплащания на база на повече от половината банкови карти, издадени в страната.

Постоянно се увеличава броят на покупките с дебитни карти. Общият обем изхарчени средства с тях достига милиард и половина лева за 2013-а, което е с 32 на сто повече спрямо 2012-а, пише бТВ.

Онлайн разплащанията с банкови карти при търговци възлизат на 334 милиона лева. Това е ръст от над 90% за година.

Стабилният растеж на електронната търговия в България е сред най-големите в цяла Европа, отчита операторът.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



НАП започва изненадващи проверки по Черноморието
Дата: 26/06, 19:061 Коментар

Утре спират за половин час движението по Дунав мост при Русе
Дата: 26/06, 18:58

Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела в този труден момент
Дата: 26/06, 18:46

Белгия обмисля да отнеме или намали пенсиите на национални политици, работили и за ЕС
Дата: 26/06, 18:40

Тристранката се събира на извънредно заседание в понеделник
Дата: 26/06, 18:31

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия