8-месечно бебе в Колумбия тежи 20 кила, колкото едно 5-6 годишно дете, предаде „Ройтерс”. Малкият Сантяго пристигна с родителите си тази седмица в Богота, където ще му бъде приложено медицинско лечение, съобщи Нова ТВ.
Сантяго Мендоса ще получи лечение благодарение на организацията „Пълни сърца”.
8-месечното бебе ще бъде лекувано от редица заболявания, предизвикани от наднорменото си тегло.
„Сантяго има метаболитен синдром, страда от проблеми с белия дроб и от тревожност”, заяви директорът на благотворителната организация. Според него проблемите на Сантяго произтичат от преяждане с изкуствени млека.
Наднорменото тегло пречи на бебето да се обръща, да лази и да придобива други важни физически умения.
Майката на Сантяго заявява, че бебето й е много сладко, въпреки килограмите си, но се притеснява за здравето му. Надява се с лечението да може да се върне в нормалните за възрастта му килограми.
Наднорменото тегло на Сантяго може да му докара инфаркт или диабет.
Докторите предвиждат да сложат бебето на строга диета от зеленчуци и плодови сокове. Надяват се да намаляват теглото му с осем килограма за половин до една година. Освен това смятат да го включат в програма за физическа активност.
Семейството на Сантиаго имат пет деца, но нито едно от тях не страда от затлъстяване.
Арестуваха шофьора на ТИР-а, който блъсна и уби трима души на "Тракия"
Дата: 24/06, 23:34
Испания регистрира температурни рекорди за юни, невиждани от над 75 години
Дата: 24/06, 23:21
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция
Дата: 24/06, 23:11
Стармър получи похвали от своите колеги от групата Е-5
Дата: 24/06, 22:551 Коментар
Шефът на КТ "Подкрепа": В ситуация като тази не може да бъде предложен добър бюджет
Дата: 24/06, 22:471 Коментар