8-месечно бебе в Колумбия тежи 20 кила, колкото едно 5-6 годишно дете, предаде „Ройтерс”. Малкият Сантяго пристигна с родителите си тази седмица в Богота, където ще му бъде приложено медицинско лечение, съобщи Нова ТВ.
Сантяго Мендоса ще получи лечение благодарение на организацията „Пълни сърца”.
8-месечното бебе ще бъде лекувано от редица заболявания, предизвикани от наднорменото си тегло.
„Сантяго има метаболитен синдром, страда от проблеми с белия дроб и от тревожност”, заяви директорът на благотворителната организация. Според него проблемите на Сантяго произтичат от преяждане с изкуствени млека.
Наднорменото тегло пречи на бебето да се обръща, да лази и да придобива други важни физически умения.
Майката на Сантяго заявява, че бебето й е много сладко, въпреки килограмите си, но се притеснява за здравето му. Надява се с лечението да може да се върне в нормалните за възрастта му килограми.
Наднорменото тегло на Сантяго може да му докара инфаркт или диабет.
Докторите предвиждат да сложат бебето на строга диета от зеленчуци и плодови сокове. Надяват се да намаляват теглото му с осем килограма за половин до една година. Освен това смятат да го включат в програма за физическа активност.
Семейството на Сантиаго имат пет деца, но нито едно от тях не страда от затлъстяване.
Испания регистрира температурни рекорди за юни, невиждани от над 75 години
Дата: 24/06, 23:21
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция
Дата: 24/06, 23:11
Стармър получи похвали от своите колеги от групата Е-5
Дата: 24/06, 22:551 Коментар
Шефът на КТ "Подкрепа": В ситуация като тази не може да бъде предложен добър бюджет
Дата: 24/06, 22:471 Коментар
Президентът: Честността днес е дефицитна, но изключително високо конвертируема валута
Дата: 24/06, 22:40