Американският ескадрен миноносец "Тръкстън" напусна Черно море, където беше през последните няколко дни, и се отправи към Персийския залив, съобщиха от военноморските сили на САЩ, цитирани от EkipNews.com.
Според пресслужбата на американските ВВС "Тръкстън" е напуснал водите на Черно море в петък. Корабът беше там за участие в съвместни маневри с България и Румъния.
Отработени бяха действия по десант на кораб в открито море. Ролята на такъв плавателен съд игра именно "Тръкстън", на който от хеликоптер бяха спускани румънски командоси, неутрализирали условен противник.
Американският разрушител "Тръкстън" е част от ударната група на самолетоносача "Джордж Буш", който пък е съставна част от Шести американски флот, базиран в Средиземно море.
Индексите на европейските борси затвориха с повишение
Дата: 23/06, 01:30
На 23 юни отбелязваме Международния олимпийски ден
Дата: 23/06, 01:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 00:50
След катастрофа край Свищов: Закараха пострадал в плевенската болница
Дата: 23/06, 00:30
Тръмп поздрави победителя на изборите в Колумбия
Дата: 22/06, 23:59