US разрушителят "Тръкстън" напусна Черно море


23/03/2014, 19:53

Американският ескадрен миноносец "Тръкстън" напусна Черно море, където беше през последните няколко дни, и се отправи към Персийския залив, съобщиха от военноморските сили на САЩ, цитирани от EkipNews.com.

Според пресслужбата на американските ВВС "Тръкстън" е напуснал водите на Черно море в петък. Корабът беше там за участие в съвместни маневри с България и Румъния.

Отработени бяха действия по десант на кораб в открито море. Ролята на такъв плавателен съд игра именно "Тръкстън", на който от хеликоптер бяха спускани румънски командоси, неутрализирали условен противник.

Американският разрушител "Тръкстън" е част от ударната група на самолетоносача "Джордж Буш", който пък е съставна част от Шести американски флот, базиран в Средиземно море.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хороскоп за вторник: Овен - разпускане; Близнаци - комуникация; Дева - приятни изненади; Козирог - релакс; Риби - семейни дела
Дата: 23/06, 04:30

23 юни в историята
Дата: 23/06, 04:00

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 03:00

Рожден ден празнува Мария Гроздева
Дата: 23/06, 03:00

Загуба за 46-годишната Винъс Уилямс
Дата: 23/06, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия