Американският ескадрен миноносец "Тръкстън" напусна Черно море, където беше през последните няколко дни, и се отправи към Персийския залив, съобщиха от военноморските сили на САЩ, цитирани от EkipNews.com.
Според пресслужбата на американските ВВС "Тръкстън" е напуснал водите на Черно море в петък. Корабът беше там за участие в съвместни маневри с България и Румъния.
Отработени бяха действия по десант на кораб в открито море. Ролята на такъв плавателен съд игра именно "Тръкстън", на който от хеликоптер бяха спускани румънски командоси, неутрализирали условен противник.
Американският разрушител "Тръкстън" е част от ударната група на самолетоносача "Джордж Буш", който пък е съставна част от Шести американски флот, базиран в Средиземно море.
Димитър Тонев разтрогна договора си с Черно море
Дата: 22/06, 19:30
Двама чужденци починаха в Слънчев бряг
Дата: 22/06, 19:17
Александър Попов: Българската икономика е много лабилна от външни шокове
Дата: 22/06, 18:53
2 малки деца бяха открити мъртви в кола във Франция, обхваната от жегата
Дата: 22/06, 18:46