Разкриха пътя към безсмъртието в тялото на 115-годишна жена


24/04/2014, 13:42

Родената през 1890 година Хендрике ван Андел-Шипер е била най-възрастната и същевременно здрава жена в света, пише New Scientist.

Тя е имала кристално бистър ум до последните си дни и напълно здрава кръвоносна система. Преди кончината си през 2005 година, тя е дарила тялото си за научни изследвания и е дала разрешение да се оповести името й.

Сега учените са анализирали кръвта й и други тъкани, за да разберат как са били повлияни от възрастта. Това, което са открили не е неочаквано.

Резултатите показват, че животът е ограничен от капацитета на стволовите клетки да произвеждат тъкани всеки ден. След като достинат до състояние на изчерпване, стволовите клетки започват да умират и възможността на тялото да възстановява тъканите и клетките си все повече намалява.

Откритието дава надежда за намиране на възможност за съживяване на остарелите тела с инжектиране на стволови клетки, запазени при раждането или в ранните години на живота.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Очаква се засилен трафик по пътя за Гърция
Дата: 27/06, 08:56

Потушиха 108 пожара през изминалото денонощие
Дата: 27/06, 08:52

Британка: Шокирана съм от цените по вашето море
Дата: 27/06, 08:432 Коментара

Срив от 35% на туристите остави хотелите по Северното Черноморие наполовина празни
Дата: 27/06, 08:37

До 5 евро стига цената за ползване на обществена тоалетна у нас
Дата: 27/06, 08:181 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия