Разкриха пътя към безсмъртието в тялото на 115-годишна жена


24/04/2014, 13:42

Родената през 1890 година Хендрике ван Андел-Шипер е била най-възрастната и същевременно здрава жена в света, пише New Scientist.

Тя е имала кристално бистър ум до последните си дни и напълно здрава кръвоносна система. Преди кончината си през 2005 година, тя е дарила тялото си за научни изследвания и е дала разрешение да се оповести името й.

Сега учените са анализирали кръвта й и други тъкани, за да разберат как са били повлияни от възрастта. Това, което са открили не е неочаквано.

Резултатите показват, че животът е ограничен от капацитета на стволовите клетки да произвеждат тъкани всеки ден. След като достинат до състояние на изчерпване, стволовите клетки започват да умират и възможността на тялото да възстановява тъканите и клетките си все повече намалява.

Откритието дава надежда за намиране на възможност за съживяване на остарелите тела с инжектиране на стволови клетки, запазени при раждането или в ранните години на живота.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Израелски дрон удари Южен Ливан ден след сключването на пакта за сигурност
Дата: 27/06, 14:59

Петролен танкер бе ударен от "неидентифициран снаряд" в Ормузкия проток
Дата: 27/06, 14:53

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 14:52

Асен Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" и да дадат повече пари за майчински и детски?
Дата: 27/06, 14:50

Банка ДСК спира част от услугите си на 29 юни за няколко часа
Дата: 27/06, 14:39

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия