Петнадесет ученици от варненската МГ " Д-р П. Берон", отличени в конкурс на НАСА, заминават на 13 май за конференцията на НАСА в Лос Анжелис, съобщи Moreto.net. Участието им стана възможно, благодарение на обединените усилия на бизнеса, държавата и община Варна, които осигуриха необходимата сума за пътуването.
Сред спонсорите са и бивши възпитаници на гимназията. Един от тях, Чавдар Трифонов, за пореден път финализира кампания по набиране на необходимите за пътуването на децата средства.
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Дата: 27/06, 07:51
Двама възрастни мъже се удавиха в езеро
Дата: 27/06, 07:41
От Румъния до полигон „Ново село“ и обратно ще се придвижват чуждестранни военнослужещи за учение
Дата: 27/06, 07:33
Ново земетресение разтърси Венецуела
Дата: 27/06, 07:26